ZATAVITELNÉ MISKY

Konec pěnových menuboxů

Konec pěnových menuboxů

Vláda začátkem letošního roku schválila návrh zákona, který zakazuje výrobu a distribuci jednorázového plastového zboží. Pokud zákon projde sněmovnou, začne zákaz platit již od letošního července. Následně bude probíhat roční lhůta na doprodej již vyrobených zásob. 

„Cílem nového zákona je snížit nesmyslné nadužívání mnoha tisíc tun jednorázových plastů ročně, zejména z fastfoodů a hromadných akcí. Pokud se týká zákazu vybraných jednorázových výrobků, již dnes k nim existuje řada opakovaně použitelných alternativ,“ uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec. Takovou možnost alternativního zboží již nyní nabízí dodavatel obalových materiálů zatavitelnemisky.cz

Společnost je dodavatelem zejména zatavitelných misek pro oblast “take away” a vakuovacích sáčků pro domáci použití. Nabízí ale jednorázové obalové materiály všeho druhu. Ty na první pohled vypadají jako běžné plastové krabičky, opak je ale pravdou. Na jejich webu nechybí sekce určená přímo pro ekologické produkty, kde najdete vše od bio menuboxů, přes kelímky a brčka až po příbory a tašky. Na své si přijdou jak restaurační zařízení, tak jednotlivci, kteří se rozhodli uchovávat své potraviny co nejdéle čerstvé díky domácímu vakuování. Ať už si ale zákazník vybere kterýkoliv produkt, má jistotu, že nakupuje zboží splňující normu pro ekologickou likvidaci. 

Téma omezení jednorázových plastových obalů je velmi aktuální, stejně tak jejich spotřeba samotná. Restaurace v Česku jsou již nějakou dobu v provozu zejména skrze výdejní okénka a rozvážkové služby. To znamená abnormální množství jednorázových obalových materiálů. S příchodem nového zákona se bude muset obrovské množství výrobců přeorientovat na zcela novou výrobu ekologických jednorázových obalů. Část jednotlivých restaurací začne v návaznosti na to hledat nové dodavatele daného zboží. Společnost zatavitelnemisky.cz je jedním z případů, které se rozhodly vydat ekologickou cestou ještě dříve, než byl návrh zákona aktuální. Nadcházející situace je tedy nijak neovlivní a s distribucí veškerého svého zboží mohou bez omezení pokračovat i nadále.

KELÍMKY NA KÁVU, NÁPOJE ČI ZMRZLINU